در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 26 مهر 1397
7 صفر 1440 / 2018 October 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، کتاب  "آتش به اختیار فرهنگی" به قلم حجت الاسلام حجت الله سروری استاد، نویسنده و محقق حوزه علمیه، در اواخر شهریور ماه رونمایی می‌شود.

حجت الاسلام سروری در این باره به خبرنگار مهر گفت: "کتاب آتش به اختیار" با توجه به دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری از رویکردها، نمونه‌ها و افق‌ها بر اساس قرآن و روایات و به صورت مصداقی وارائه راهکارهای فرهنگی در سه بخش و ۱۲۰ صفحه تنظیم شده است. 

وی همچنین بیان کرد: علاوه بر تنظیم کتب شعار سال در زمینه مباحث تربیتی اخلاقی و تاریخی، پیش از این نیز کتاب «ردپای گرگ» (راههای نفوذ دشمن) در اختیار علاقمندان گرفت.

نویسنده کتاب " آتش به اختیار فرهنگی"  اظهار داشت: آتش به اختیار به معنای نا آگاهانه و بی محاسبه عمل کردن نیست بلکه آتش به اختیار فرهنگی یعنی هدفمند عمل کردن کارهای فرهنگی باخروجی موفق، وحدت و همبستگی و انسجام داشتن فرهنگی متولیان فرهنگی اعم از دولتی و نهادهای مردمی است.

 وی ادامه داد: بر مدار عقلانیت رفتن، داشتن ابتکار و درست عمل کردن به موقع، تشخیص دادن دقیق در برنامه دشمن و غفلت نورزیدن، به جا عمل کردن و اشتباه نگرفتن فرعی و اصلی بودن کار فرهنگی، موازی کاری نکردن کار فرهنگی توسط نهادهای دولتی و نهادهای مردمی در واقع آتش به اختیار است.

حجت الاسلام سروری جذب حداکثری نیروهای ارزشی و سوار کردن در قطار انقلاب، نگاه جناحی نداشتن به مسئله فرهنگی کشور، پایبندی به اصول و مبانی انقلاب و تبعیت از قانون را مفهوم صحیح آتش به اختیار دانست و گفت: آتش به اختیار فرهنگی یعنی بصیرت، جسارت، وخلاقیت همزمان داشتن، آتش به اختیار در واقع کد فرهنگی است و نباید دستخوش سیاست بازیهای جناحی شود.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.