در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس کرمانشاه گفت: ۵۰۰۰ زائر اولی تا پایان امسال از استان کرمانشاه به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

حسن موحد در گفت‌و گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه طی سال گذشته بیش از 7000 نفر زیارت‌اولی به مشهد مقدس اعزام شدند اظهار داشت: در دهه کرامت سال گذشته استان کرمانشاه میزبان دو کاروان از خادمان حرم رضوی بود و امسال سه کاروان در استان حضور پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز دفتر گزینش آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه مستقر است و نیازی به حضور داوطلبان در مشهد مقدس نیست عنوان کرد: داوطلبان ابتدا در سامانه سراسری ثبت‌نام می‌کنند و در این سامانه کد ثبت‌نام وارد کارتابل استانی می‌شود.

موحد با بیان اینکه داوطلبان بعد از مرحله ثبت‌نام از دفتر گزینش استان برای تشکیل پرونده خادم‌یاری دعوت می‌شوند گفت: این افراد بعد از گذراندن دوره آموزشی در گروه‌های جهادی ساماندهی می‌شوند و در حوزه‌های تخصصی و مورد علاقه خود فعالیت‌های خادم‌یاری را انجام می‌دهند و در ادامه نیز به آستان قدس امام رضا(ع) اعزام می‌شوند و به عنوان خادم یار تشرفی ملبس می‌شوند.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس کرمانشاه با اشاره به اینکه تاکنون 800 نفر در سامانه ثبت‌نام اولیه داشته‌اند افزود: از این تعداد 300 نفر از خواهران و برادران فرایند گزینش را گذرانده‌اند و در هشت دوره آموزشی شرکت کرده‌اند که در این دوره‌ها با آداب خدمت‌رسانی در آستان قدس، سیره عملی امام رضا(ع) و آداب زیارت آشنا می‌شوند.

موحد با بیان اینکه تاکنون 6 گروه شامل 24 نفر به لباس خادمی تشرفی ملبس شده‌اند عنوان کرد: یک گروه از این افراد شامل چهار نفر از بانوان هستند که برای نخستین بار این اقدام انجام شده است و هر خادم یار می‌تواند در هر فصل یک کشیک یک روزه در استان قدس داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه به 40 منطقه تقسیم شده که هر منطقه دارای یک خادم است بیان کرد: در دفتر نمایندگی آستان قدس در کرمانشاه 35 کانون و تشکل موضوعی در حوزه‌های مختلف وجود دارد که هر قشر در حوزه خود فعلیت می‌کند.

موحد یکی از اقدامات قابل توجه طی سال گذشته را حضور خادم یاران رضوی یا نیروهای قرارگاه امام رضا(ع) در سرپل‌ذهاب عنوان کرد و گفت: یکی از قرارگاه‌های فعال و تأثیرگذار در زلزله قرارگاه خادم‌یاران رضوی بود که فعالیتی بزرگ و ملی داشتند و در آن مدت علاوه بر براه‌اندازی آشپزخانه مرکزی که روزانه پنج تا 20 هزار غذای گرم در آن پخته می‌شد در زمینه امدادرسانی نیز طی دو مرحله بیش از 350 دستگاه اقلام مختلف به ارزش 90 میلیارد ریال بین زلزله‌زدگان توزیع شد.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس استان کرمانشاه با بیان اینکه در زمینه اسکان موقت زلزله‌زدگان نیز بخشی از کانکس‌ها از این طریق تأمین شد افزود: گروه‌های جهادی هنوز هم در بخشی از مناطق حضور دارند و در زمینه اسکان دائم خدمت‌رسانی می‌کنند.

موحد با اشاره به اینکه قبل از آغاز سال جدید از 8000 خانواده محروم استان کرمانشاه سرکشی شد گفت: در زمینه مهر تحصیلی نیز سال گذشته 3385 بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان مناطق محروم توزیع شد و امسال این تعداد افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان امسال بیش از 100 هزار نفر اطعام شدند عنوان کرد: در مجموع تاکنون از 18 هزار و 110 نفر در استان سرکشی شده که 150 مورد ان مربوط به بیماران زمین‌گیر بوده است.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.