در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

اجتماع بزرگ لبیک با حضور مومنان و دوستداران اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در کرمانشاه برگزار می‌شود.

دوازدهمین سال پیاپی اجتماع عزاداران امیرالمومنین(ع) و مدافعان حرم با حضور هیأت‌های مذهبی انجام می‌گیرد و این مراسم بزرگ‌ترین برنامه فرهنگی و مذهبی در سطح استان کرمانشاه است که با توجه به سنت‌ها و رسوم دیرینه این دیار تدارک دیده شده است.

مراسم یاد شده به‌همت هیأت محبان حضرت شاهزاده علی‌اکبر و با همکاری سپاه ناحیه کرمانشاه و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار می‌شود که زمان برگزاری آن چهارشنبه مورخ ۱۶ خرداد ماه جاری (شام ۲۱ رمضان)  راس ساعت ۲۲ است که به‌صورت حرکت دسته عزاداری از میدان غدیر آغاز می‌شود.

موضوعات استکبارستیزی و آتش زدن پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی در اجرای این مراسم معنوی گنجانده شده است  و عکس شهدای هسته‌ای به‌صورت پرچم در بین جمعیت چند هزار نفری مردم مومن و متدین کرمانشاه توزیع می‌شود.

اجرای این برنامه با رویکرد کاملا مردمی است که با صرف کمترین هزینه به اجرا درمی‌آید و در سطح کشور به‌عنوان یک مراسم مذهبی شناخته شده است و در شبکه‌های تلویزیونی نشان داده شده و امسال نیز از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شود.

متولیان برگزاری این مراسم باشکوه از بی‌توجهی مسؤولان نهادهای فرهنگی استان کرمانشاه به چنین اقدام فرهنگی و مذهبی گله‌مند هستند و این جمله عمق این بی‌توجهی را نشان می‌دهد که «به بی‌مهری عادت کردیم».

براساس گزارش فارس، سرلوحه فعالیت متولیان برگزاری این مراسم بزرگ، فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند جواب کار فرهنگی باطل، کار فرهنگی حق است و از عموم عزاداران امیرالمومنین(ع) و مدافعان حریم آل‌الله برای شرکت در این مراسم دعوت به‌عمل آمده است.

اجتماع بزرگ لبیک امسال نیز همچون سنوات گذشته با حضور گسترده عزاداران امیرالمومنین(ع) و مدافعان حرم انجام می‌پذیرد و یک پرسش باقی می‌ماند که چرا مسؤولان نهادهای فرهنگی این دیار که به دروازه نجف شناخته می‌شود، کمترین اقدام را برای همکاری با برگزارکنندگان مراسم مذکور انجام نداده‌اند؟

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 خرداد 1397 ساعت 00:41

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.