در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 30 مهر 1397
11 صفر 1440 / 2018 October 22
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

 

 

هفتمین نشست فصلی لثارات الحسین ویژه مداحان ،مدیران  هیئات مذهبی استان کرمانشاه در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

 

در این نشست حاج مهدی رسولی از زنجان به مداحی و روضه خوانی پرداخت و با حضور آیت الله علما و مهمانان جلسه از حاج یزدان ناصری به دلیل اجرای ماندگار در محضر مقام معظم رهبری تقدیر شد.

 

همچنین مداحان اهل بیت از استان کرمانشاه،حاج علی مهدی آبادی، حاج داوود احمدی نژاد و کربلایی رضایی به مداحی پرداختند

 

آبفروش: این تجمع بی بدیل است/ اجرای حاج یزدان ناصری ماندگار شد

 

رحیم آبفروش جانشین جامعه ایمانی مشعر کشور در این محفل ضمن تجلیل از حضور همه مداحان و هیئت داران در این محفل گفت: من به عنوان سرباز اطلاعات خط مقدم هیئات عرض می کنم که در تمام استان ها این تجمع بی بدیل است و باید قدر آن را بدانیم. وی توصیه کرد این محفل و اجتماع با محوریت یک عالم فرهیخته همچون آیت الله علما ادامه یابد.

 

آبفروش همچنین به مراسم شب وداع در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: ماجرای شب وداع الگویی بود که از چند سال پیش در کشور شروع شد. اکنون شنیدم که برای این مراسم ۲۴ هیئت جمع شدند که این اتفاق مبارکی است. وی اظهار امیدواری کرد که ان شاءالله در سال بعد با حضور تعداد بیشتری از هیئات این مراسم برگزار شود.

 

وی همچنین به مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا در حسینیه امام خمینی (ره)  اشاره کرد و گفت به اذعان خیلی از افراد اجرای بی نظیر حاج یزدان ناصری در حضور مقام معظم رهبری ماندگار شد.

 

آبفروش  در ادامه گفت: اکنون وارد فصل جدیدی از حرکت هیئات شدیم.  ما در مسیر هیئت سکولار قدم برداشتیم و کارکردهای تربیتی فراموش شد در حالی که نود سال پیش اولین‌ مدرسه غیرانتفاعی توسط یک هیئت پایه گذاری شد. در این راستا باید ادبیات ما جهانی نه محلی باشد و نیز پیوست های اجتماعی هیئات فراموش نشود طوری که همسایه هیئات نباید گرسنه و‌ بیکار و بی جهیزیه باشد

 

حجت الاسلام سیدحسین آقامیری: با مقتل خوانی میلیمتری جایی برای خواب و روضه جعلی باقی نمی ماند

 

حجت الاسلام سیدحسین  آقامیری در این محفل به عنوان یکی دیگر از سخنرانان گفت: مداحی ملزوماتی دارد. به عنوان مثال اگر مداحی استاد اخلاق نداشته باشد جفاست و اگر اهل نماز شب و سوز نیمه شب نباشد اثر کلام ندارد.

 

وی در ادامه در خصوص فنون مقتل خوانی گفت: به قول استاد ما مقتل را نباید متری خواند باید میلیمتری خواند. منابع دست اول باشد و نه کتاب گلچین. نکات کلیدی مقاتل دست اول مانند نفس المهموم را بنویسید و برای این کار باید نوع مقتل ذوقی تاریخی تحلیلی توجه کنید و روضه ها از جنبه های مختلف تحلیل شود تا با چکیده بزنگاه های روضه از دست نرود. با این روش روضه های نخوانده جایی برای خواب و روضه‌جعلی نمی گذارد.

 

در پایان، نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت‌الله علما برگزار و مدعوین این برنامه بر سر سفره افطار و شام میهمان شدند

 

گفتنی است سلسله نشست های فصلی لثارات الحسین با همت جامعه ایمانی مشعر استان کرمانشاه به صورت فصلی و مردمی برگزار میگردد

 

آخرین ویرایش در شنبه, 03 تیر 1396 ساعت 11:44

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.