در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

آیت‌الله شیخ مصطفی علما پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص فلسفه قیام امام حسین(ع)، اظهار داشت: امام حسین (ع) در راه انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد و خود و تمام خانواده‌اش را در راه امر به معروف و نهی از منکر فدا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با تاکید بر لزوم احیای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر، گفت: نفس انسان طغیانگر است و سرکشی می‌کند، باید آن را تربیت و مهار کرد و امر به معروف و نهی از منکر نوعی تربیت و مراقبت است.

وی با اشاره به این مهم که تمام متن قرآن کریم مایه تربیت و امر به معروف و نهی از منکر است، تاکید کرد: تمام پیامبران برای تربیت انسان‌ها مبعوث شده‌اند و کامل‌ترین نسخه تربیتی برای انسان قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع) است که شاگردانی مانند امام خمینی (ره) در عصر ما تربیت کرده‌اند.

علما افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک امر فطری و منطقی است و تمام ادیان روی آن تاکید کرده‌اند و اسلام به صورت ویژه‌ای به آن پرداخته است و آن را به عنوان یک فریضه و امر واجب تلقی کرده است.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 26 شهریور 1397 ساعت 11:38

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.