در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

آیت الله مصطفی علما  در نشست با جمعی از اعضاء شرکت ها و تعاونی های اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه به مناسبت هفته تعاون اظهار داشت: امام خمینی (ره) از همان ابتدای تشکیل حکومت اسلامی بر مردمی سازی بخش های مختلف اقتصاد و غیر دولتی کردن آنها تاکید داشتند.

وی افزود: امام خمینی (ره) همچنین بر عدم وابستگی به نفت را همواره مورد تاکید داشتند چرا که اقتصاد نفتی و دولتی را اقتصادی آسیب پذیر و شکننده می دانستند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: یکی از مهمترین راهها برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی و مردمی همین تعاونی ها هستند که باید توسط دولت حمایت شوند و ابزار و تسهیلات لازم را در اختیار آنها قرار دهند.

وی گفت: تکیه بر داخل و توانمندی ها و تولیدات داخلی در طول تاریخ نیز مورد توجه علما و بزرگان ما بوده است و ما نیز باید سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

امام جمعه کرمانشاه عنوان کرد: امروز استان کرمانشاه دارای استعداد های فراوانی برای توسعه تولید واقتصاد بهره مند است که می توان به استعداد بالای این استان در بحث کشاورزی و دامداری اشاره داشت.

همچنین در این نشست اشاره شد که در استان کرمانشاه ۲ هزار و ۹۸۷ شرکت تعاونی فعال در بخش های مختلف صنعت ، کشاورزی و تجارت و غیره وجود دارد که بیش ازیک میلیون و ۲۰۰ هزار عضو دارد و زمینه اشتغال ۴۵ هزار و ۴۹۰ نفر را فراهم کرده است.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.