در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه و با مشارکت سازمان بسیج هنرمندان و حوزه هنری استان کرمانشاه اولین جشنواره خون و قلم ویژه خوشنویسی وصیت نامه شهدای والامقام شهر کرمانشاه در مردادماه برگزار خواهد شد

استاد عبدالله جواری دبیر اولین جشنواره خون و قلم در گفت و گو با خبرنگار کربلاییان با قدردانی از برگزاری این اقدام فرهنگی، عنوان کرد: از مجموع آثار رسیده به اولین جشنواره خوشنویسی خون و قلم ویژه وصیت نامه شهدای کرمانشاهی ۴۷ اثر فاخر مورد ارزیابی قرار گرفت.

جواری گفت: از مجموع آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره خون و قلم ۴۷ اثر از  ۲۰ هنرمند خوش نویس  مورد ارزیابی داوران اولین جشنواره خوشنویسی خون و قلم  قرار گرفت و به نمایش خواهد رفت.

به گفته جواری: این آثار در بخش های نستعلیق، نسخ، ثلث، شکسته نستعلیق، خط خودکاری و نقاشی خط مورد ارزیابی قرار گرفت.

جواری اذعان کرد: تمامی ۴۷ اثر ارزیابی شده در روز ملی کرمانشاه مصادف با ۵ مرداد و همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد در نمایشگاه نگار خانه شهر واقع در فرهنگسرای شهر به نمایش گذاشته خواهد شد.

گفتنی است که اعلام نتایج و برگزیدگان اولین جشنواره خوشنویسی خون و قلم و اختتامیه نمایشگاه در نیمه دوم تیرماه انجام خواهد شد.

ضمنا در فراخوان شرکت در اولین جشنواره خون و قلم از ابتدای اسفند ماه سال ۹۶ و آخرین مهلت ارسال آثار پایان اردیبهشت ماه سال جاری اعلام شده بود.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.