در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، پروانه حیدری  با اشاره به برنامه‌های روز صنایع‌دستی در 20 خرداد امسال اظهار داشت: نمایشگاه آیات قرآنی همزمان با روز صنایع‌دستی در تکیه بیگلربیگی کرمانشاه برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه در این روز از کارگاه‌های صنایع‌دستی استان بازدید می‌شود عنوان کرد: مراسم تقدیر از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع‌دستی استان به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان به 28 خرداد ماه موکول شده است.

حیدری با اشاره به اینکه تعدادی از رشته‌های بومی استان از جمله چاقوی کرند استانداردسازی می‌شود، گفت: استانداردسازی رشته‌های بومی و صنایع دستی استان کرمانشاه برای معرفی هنر و هنرمندان استان است که هنرمندان از این طریق با حمایت بیشتر در بازارهای داخلی و خارجی حضور بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه صنایع دستی استان کرمانشاه به دلیل مواد اولیه کافی و ظرفیت هنری از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردار است، افزود: استانداردسازی رشته‌های صنایع دستی استان گامی بلند و مؤثر در جهت توسعه و ارتقای جایگاه هنری صنایع دستی استان کرمانشاه به شمار می‌آید.

حیدری با اشاره به اینکه تولید صنایع دستی نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است گفت: صنایع دستی تمام مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی از جمله دانش‌بنیان بودن، درون‌زا بودن و مردمی را دارا است و در صورت حمایت جدی از صنایع دستی زمینه‌های اشتغالزایی و رونق تولید فراهم می‌‌شود زیرا صنایع دستی نیاز به تجهیزات زیادی ندارد و با یک سرمایه اندک می‌تواند سبب رونق اشتغالزایی در کشور، فروش بیشتر محصولات و رونق تولید شود.

منبع : تسنیم در کرمانشاه

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.