در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، حوزه هنری اکنون در شهر کرمانشاه سینما آزادی را در اختیار دارد و قرار است بازسازی سینما پیروزی را با حمایت های استاندار کرمانشاه و حوزه هنری کشور آغاز کند و شمار سینماهای در اختیار خود را در کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه به عدد 2 برساند.
سینما پیروزی که در سال 1342 به نام سینما آتلانتیک فعالیت خود را آغاز کرد، به عنوان بزرگترین سینمای استان تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی به فعالیت خود ادامه داد.
بعد از پیروزی انقلاب به دلایل شرایط منطقه از جمله جنگ تحمیلی و بمباران، سینما پیروزی تعطیل شد تا اینکه در18 فروردین 1365 بعد از 9 سال تعطیلی با نمایش فیلم اتوبوس دوباره بازگشایی و آغاز به کار کرد.
استاندار کرمانشاه در دیدار رئیس حوزه هنری استان آمادگی خود را برای حمایت و همکاری در راستای ساخت پردیس سینمایی پیروزی کرمانشاه اعلام کرد و سه شنبه شب نیز از این سینما بازدید کرد.
هوشنگ بازوند در این بازدید با اشاره به لزوم توسعه و تقویت زیرساخت های فرهنگی، از آمادگی لازم در راستای بازسازی سینما پیروزی این شهر خبر داد و گفت: حمایت از بخش فرهنگ و توسعه یکی از زیرساخت های اصلی برای توسعه پایدار در هر جامعه ای به شما می رود.
وی با اشاره به اهمیت توسعه مکان های فرهنگی در استان کرمانشاه به دلیل ظرفیت ها و استعدادهای این شهر، افزود: استانداری کرمانشاه یکی از اولویت های کاری خود را در بخش حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری متمرکز کرده است.
وی با بیان اینکه حوزه هنری به عنوان یک نهاد ارزشی و انقلابی در بخش فعالیت های فرهنگی و هنری پیشگام است، یادآور شد: انتظار می رود که بتوانیم به بهترین شکل ممکن زمینه را برای توسعه فعالیت های فرهنگی در استان کرمانشاه فراهم کنیم.
استاندار کرمانشاه افزود: خوشبختانه عملکرد سه ماهه اخیر رئیس حوزه هنری کرمانشاه قابل توجه بوده و فعالیت های خوبی در 2 بخش نرم افزاری و سخت افزاری در این استان صورت گرفته و انتظار می رود که این روند همچنان ادامه داشته باشد.
در ادامه این بازدید رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه نیز گزارشی از وضعیت سینما پیروزی ارائه کرد و گفت: سینما پیروزی دارای عمری بیش از 50 سال است و به دلیل فرسوده بودن غیرقابل استفاده است.
امین مرادی افزود: این سینما در سال 1342 احداث شده است و در چندین نوبت به دلیل فرسوده بودن تعطیل شده و هم اکنون نیز حتی سازه ساختمان نیز دچار مشکلاتی شده و به همین دلیل بازسازی آن ضروری است.
رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه یادآور شد: برنامه ریزی حوزه هنری برای بازسازی سینما پیروزی این است که بتوانیم این ساختمان و بنا را بعد از بازسازی به یکی از مکان های فرهنگی با کاربری های مختلف تبدیل کنیم.
وی با بیان اینکه کرمانشاه نیازمند یک مکان فرهنگی با کاربری های مختلف و متنوع است، یادآور شد: با بازسازی این مکان کاربری های مختلفی از جمله سالن های سینما، گالری تخصصی، کتابخانه و ... تعریف می شود.
مرادی ضمن تقدیر از نگاه ویژه استاندار کرمانشاه به حمایت از برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری، اظهار کرد: انتظار می رود که در همین راستا سایر مدیران ادارات و سازمان های دولتی استان نیز از فعالیت ها و برنامه های فرهنگی و هنری حمایت کنند.
وی گفت: نگاه حوزه هنری به فعالیت های فرهنگی و هنری مبتنی بر ارزش های انقلابی و اسلامی است و در همین راستا تلاش می شود تا با بهره برداری از تمام ظرفیت های در اختیار به موفقیت ها بهتری در استان کرمانشاه دست پیدا کنیم.
در جریان این بازدید مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کرمانشاه و شهردار این شهر نیز استاندار را همراهی می کردند و استاندار کرمانشاه نیز تاکید داشت که تمام مدیران در راستای بازسازی این مکان همکاری لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.