در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
جمعه 27 مهر 1397
8 صفر 1440 / 2018 October 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سید عزت‌الله ضرغامی در اختتامیه جشنواره ابوذر که پیش از ظهر امروز در سالن وحدت برگزار شد، اظهار داشت: ابوذر به دلیل صفات شجاعت و صداقت در صدر اسلام ماندگار ماند.

* رسانه باید شجاعت و صداقت داشته باشد

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه رسانه اگر شجاعت نداشته باشد، رسانه نیست، اضافه کرد: رسانه باید شجاعت و صداقت داشته باشد در غیر این صورت نمی‌تواند ارتباطی با ابوذر داشته باشد، چرا که وی شجاعت و صداقت را در مشی و زندگی خود داشت.

وی وظیفه اصحاب رسانه را در انتقال پیام به صورت شیوا، صریح و با شجاعت توصیف کرد و ادامه داد: ذات رسانه در شجاعت و شهامت معنا می‌شود، برخی رسانه برای دریافت بودجه کار انجام می‌دهند و برای کار ارزش قائل نیستند، رسانه کارمندی و نگاه آقازادگی به رسانه نباید جای رسانه تکلیف‌مدار را بگیرد.

ضرغامی رسانه را با عشق معنا کرد و گفت: رسالت عشق به رسانه این است که با روحیه کار و آماد‌ه‌سازی، کارها را پیش برد.

رئیس اسبق سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: روزنامه‌نگاری حرفه کسی است که صفاتی شامل شجاعت در طرح پیام و صداقت دارد این از نکاتی است که مقام معظم رهبری به آن توجه ویژه دارد.

*ساخت مستند باید چاره‌جویانه باشد

وی با بیان اینکه مستندی که ساخت می‌شود باید چاره‌جویانه باشد، افزود: رسانه باید در ساخت مستند از کینه و خصومت شخصی دوری کند و نگاه ناصحانه داشته باشد.

ضرغامی متذکر شد: شجاعت در رسانه به معنای انتشار خبر با نفرت، کینه و کسب بازدید کننده بیشتر نیست، بلکه شجاعت به معنای بیان مسائل واقعی است.

*رسانه‌ای که بخواهد به انقلاب آسیب برساند، قدرت رسانه‌ای ندارد

وی ادامه داد: امروز رسانه‌ای که بخواهد به انقلاب آسیب برساند فکر می‌کند شجاعت و قدرت رسانه‌ای دارد، اگر در فضای مفاهمه و وحدت ملی با هم هستیم باید خبر را درست انتقال دهیم و ملاحظه به حد باشد.

عضو شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی یکی از برکات برزگ جمهوری اسلامی ایران را وجود مقام معظم رهبری دانست که ستون خیمه نظام است و تصریح کرد: تمامی جریانات سیاسی موافق و مخالف این را می‌دانند.

*دفاع رسانه‌ای از یک فرد انقلابی در مواردی شنا در جهت مخالف است

وی دفاع از یک فرد انقلابی در مواردی شنا در جهت مخالف معنا کرد و اظهار داشت: شجاعت خبرنگار در این مواقع مشخص می‌شود که باید در این راستا صادقانه برخورد کند و وجودش مالامال از عشق و دلسوزی باشد و بعد نقد کند.

ضرغامی فضای مجازی را کمک خوبی به انقلاب و نظام دانست و گفت: باز بودن بستر فضای مجازی در زلزله‌ اخیر استان کرمانشاه، شور و انگیزه کمک و خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان را در مردم بیشتر از زلزله‌های گذشته نشان داد.

وی تاکید کرد: فضای مجازی اگر با قدرت و بینش حرکت کند می‌تواند زمینه‌ساز ظهور باشد.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه وظیفه ملی و انقلابی امروز همگان بسته‌بندی حرفه‌ای و کارآمد از تمدن اسلامی در فضای مجازی است، ادامه داد: قدرت تولید ما در فضای مجازی بالا است، ولی اکثرا در این فضا در سطح دریافت هستند.

* قدرت در فضای مجازی است

وی خاطرنشان کرد: بهتر است در فضای مجازی به فکر رفع عقب‌ماندگی‌هایی که ریشه در قدیم دارد، باشیم  چرا که این فضا دیگر یک رسانه نیست و تبدیل به یک نحو زندگی شده است.

ضرغامی با اشاره به تغییر مفهوم قدرت، افزود: مفهوم قدرت تغییر کرده است، قدرت در فضای مجازی است.

رئیس اسبق سازمان صدا و سیما مساله‌یابی را کار اصلی رسانه دانست و یادآور شد: باید رسانه‌ها از مساله‌سازی فاصله بگیرند و باید انتقادات مردم را به‌صورت قوی در مورد مسال ریز و درشت انتقال دهند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.