در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
جمعه 27 مهر 1397
8 صفر 1440 / 2018 October 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، رضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه از آمادگی ساخت 14 مستند 30 دقیقه‌ای در رابطه با شهدای مدافع حرم استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: ساخت مستند شهدای مدافع حرم نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های مسئول در این زمینه است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه با بیان اینکه اگر استانداری حمایت کند می‌توان ظرف مدت 6 ماه ساخت این مستندها را به پایان برسد گفت: تاکنون 14 مستند 7 تا 10 دقیقه‌ای در رابطه با شهدای مدافع حرم استان کرمانشاه تولید شده است ولی ما به بنیاد شهید پیشنهاد دادیم که 14 مستند طولانی‌تر و بهتر ساخته شود.

رحیمی با بیان اینکه 50 درصد هزینه را تقبل و به بنیاد شهید پیشنهاد دادیم که 50 درصد دیگر را بپذیرند بیان کرد:متأسفانه در این رابطه به نتیجه‌ای نرسیدیم و و بنیاد شهید به ما کمک نکرد.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید و برخی از دستگاه‌ها موظفند مقداری از بودجه اعتباری و عملکرد فعالیت خود را به مقوله فرهنگ ایثار و شهادت تخصیص دهند افزود: هدف ما این بود که 14 مستند 30 دقیقه ‌ای ساخته شود اما بنیاد شهید در این رابطه تاکنون اعلام آمادگی نکرده و ساخت این مستند همچنان بلاتکلیف مانده است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه با اشاره به اینکه در رابطه با تولید یک سریال 13 قسمتی در رابطه با فرهنگ ایثار و شهادت در استان کرمانشاه توافقات اولیه انجام شده است عنوان کرد: امیدواریم طرح این فیلمنامه تا عید نوروز آماده و بعد از آن فیلمنامه تهیه شود.

وی با بیان اینکه در سال 97 قول اولیه داده شده که استانداری مبلغ 100 میلیون تومان به ما در ساخت این سریال کمک کند گفت: این میزان مبلغ کفاف هزینه های تولید را نمی کند اما فعلا برای آن در نظر گرفته شده است.

رحیمی با بیان اینکه مخاطب این سریال نوجوانان و جوانان هستند اظهار کرد: ساخت 14 مستند شهدای مدافع حرم استان کرمانشاه به اعتباری حدود 150 میلیون تومان نیاز دارد.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.