در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 27 آذر 1397
9 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

نشریۀ ریحانۀ آفرینش با موضوع انقلاب اسلامی به شانزدهمین شمارۀ خود رسید

این شماره هم زمان با راهپیمایی عظیم مردمی در 22 بهمن و سی و هشتین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شانزدهمین شماره  از نشریۀ ویژۀ بانوان،«ریحانۀ آفرینش» منتشر و در بین راهپیمایان 22 بهمن توزیع شد.

در این شماره علاوه بر بررسی نقش بانوان در پیروزی پرافتخار انقلاب اسلامی به کنکاش در مثلثِ خانه، مدرسه و مسجد پرداخته شده است. دیگر مباحث مربوط به انقلاب اسلامی صفحات بعدی نشریه را تشکیل می دهند.

در ویژه نامۀ این شماره پس از گزارشی از حضور سردار حاج حسین یکتا در جمع صمیمی همسران فعالین فرهنگی استان کرمانشاه، به طور ویژه به صبوران خاموشی پرداخته شده است، که سال ها پس از جنگ تحمیلی امروز هم در پی مجاهدت های شوهران خود شکیبایی پیشه می کنند. در واقع این ویژه نامه  معرفی خانواده های بزرگ مردانی است که پس از برچیده شدن بساط مجاهدات جبهه های جنگ، پای در عرصۀ جنگ نهاده و به فتوای جهاد مولا و امام خود لبیک گفته اند و همسران و خانواده های آنان سهم بزرگی در پیشبرد این جبهه دارند در همین راستا نشریۀ ویژۀ بانوان«ریحانۀ آفرینش» اقدام به انتشار ویژه نامۀ همسران مجاهدان فرهنگی نموده است.

در ابتدای این مصاحبه ها می خوانیم:

« سال ها پیش کشور اسلامی ما مورد تجاوز عاملان ستم پیشۀ استکبار جهانی قرار گرفت و غیور مردانی ایثارگر از خانه و خانوادۀ خویش گذشتند و همسر و فرزندانشان را به دست خدا سپردند و راهی جهاد در جبهه های نبرد شدند. آن روزها همسران مجاهد کشورمان با صبر و استقامت خویش درس شکیبایی به تاریخ دادند و تا به امروز مورد احترام نسل های بعدی بوده و هستند.

امروز نیز مجاهدانی خاموش در پس پرده های گم نامی این بار در جبهه های جنگ نرم به مجاهدت فرهنگی مشغولند. مردانی که تمام توان و نیروی خویش را به کار بسته اند تا سنگرهای مقاومت را در جبهه های فرهنگی استوار نگه دارند و در این راه سختی ها و مشکلات بسیاری را از جسم و جان و آبرو و خانوادۀ خویش به دوش می کشند تا به پیشبرد فرهنگ و دفاع در برابر هجمه های ناجوانمردانه یاری رسانند.

در این میان خانواده و به ویژه همسران مجاهدان فرهنگی نیز مانند مجاهدان رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم سهم بزرگی در پیشبرد اهداف دفاع دربرابر شبیخون فرهنگی دشمن بر عهده دارند. کسانی که با صبر خویش ناملایمات و نبود دائمی همسرانشان را برای هدفی والاتر می پذیرند و پشت جبهۀ جنگ نرم را مدیریت می کنند. آنان که خانه را محیطی آرام و به دور از تنش های روزمره نگه می دارند تا همسرانشان با فراغ تام آرمان های نهضت فرهنگی را دنبال کنند. آنها که در نبود مجاهدان فرزندانشان را با ارزش های متعالی رزمندگان می پرورانند تا دنباله رو راه شهیدان باشند. آنها که بال دیگر پرستوی جهاد هستند تا آن روز که پرچم را به دست صاحب حقیقی آن بسپارند. ان شاالله

آنچه خواهد آمد، مجموعه مصاحبه های«ریحانۀ آفرینش» با همسران فعالین فرهنگی است که در جبهه های جنگ نرم به مجاهدت مشغولند

آخرین ویرایش در سه شنبه, 26 بهمن 1395 ساعت 08:52

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.