در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 21 آذر 1397
3 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 12
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، حجت‌الاسلام آیت الله عباسیان امروز دوشنبه در نشست با خبرنگاران از برگزاری مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: در مرحله شهرستانی پنج هزار و ۱۰۰ نفر شرکت کردند که در نهایت از این تعداد در بخش خواهران ۳۶۸ نفر و در بخش برادران ۲۳۰ نفر به مرحله استانی راه یافتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه افزود: مسابقات مرحله استانی ۲۷ و ۲۸ تیر در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار می شود.

وی با اشاره به فعالیت های قرآنی صورت گرفته عنوان داشت: سال گذشته حدود ده هزار و ۸۰۰ نفر در کلاس های آموزشی ثبت نام کردند که در مجموع  ۵۰۲ کلاس برگزار شد و از این تعداد ۷ هزار نفر در مسابقات شرکت که حدود ۳ هزار نفر نمره بالای ۷۰ را کسب کردند و در این زمینه جز استان های برتر بوده ایم.
 

حجت الاسلام عباسیان با اشاره به فعالیت های عمومیبخش قرآنی بیان کرد: در این بخش مردم از طریق کلاس های خانگی و یا شبکه های مجازی به فراگیری قرآن می‌پردازند و سپس در مسابقات شرکت می‌کنند و مسابقات آن سالی یک بار برگزار می شود.

وی در ادامه با اشاره به بازسازی مساجد وبقاع متبرکه مناطق زلزله زده گفت: پس از کارشناسی های صورت گرفته مشخص شد ۲۱۰ مسجد و حسینیه در جریان زلزله آسیب دیده اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه بیان کرد: میزان خسارت وارد شده به حسینیه ها و مساجد۱۴ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی تصریح کرد: اوقاف پولی برای بازسازی مساجد وبقاع متبرکه مناطق زلزله زده ندارد و در همین راستا میزان خسارت ها و اعتبار مورد نیاز برای بازسازی آنها را به دستگاه های مربوطه اعلام کرده ایم.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.