در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 27 آذر 1397
9 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، حجت‌الاسلام آیت عباسیان ظهر امروز در نشست خبری با موضوع آزمون سراسری  قرآن کریم که در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: ثبت‌نام آزمون سراسری قرآن کریم در شهرستانهای زلزله‌زده استان کرمانشاه 100 درصد رایگان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون در حوزه اوقاف در ثبت‌نام تا مقام نخست کشور را کسب کردیم گفت: که حدود 2787 نفر از طریق کلاسهای اوقاف در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 2160 نفر از بانوان و 627 نفر نیز آقا هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه یشترین آما ثبت‌نام کنندگان مربوط به شهرستان اسلام‌آباد غرب، کرمانشاه و پاوه است عنوان کرد: امسال برای نخستین بار آزمون اوقاف و ارشاد اسلامی در هم ادغام شده است، در این آزمون سال 94 رتبه دوم و سال 95 رتبه اول را کسب کردیم و امیدواریم امسال نیز بتوانیم این جایگاه را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به تدابیر مقام معظم رهبری که فرمودند تربیت 10 میلیون نفر حافظ قرآن در کشور باید در دستورکار قرار بگیرد افزود: سازمان اوقاف طرح تربیت یک میلیون نفر را در طول 4 سال اول در دستور کار قرار داد و طی دو سال گذشته حدود 600 هزار نفر در کلاس‌ها شرکت کردند.

عباسیان با بیان اینکه از سال 91 در اوقاف طرح تربیت حافظان قرآن کلید خورد، بیان کرد: در استان کرمانشاه بیش از 50 هزار نفر تا کنون در طرح حافظان شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه حدود 502 کلاس حفظ در سطح استان وجود دارد اظهار کرد: حدود 300 مربی در دوران آموزشی تربیت مربی برای این امر آموزش دیده‌اند.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 18 دی 1396 ساعت 10:27

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.