در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 26 مهر 1397
7 صفر 1440 / 2018 October 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، رئیس مرکز امورقرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، گفت: مرحله استانی مسابقات قرآن کریم (۱۸ و ۱۹ مرداد) با شرکت ۲۸۵ برگزیده مرحله شهرستانی در ۱۱ رشته برگزار می شود.

 حجت الاسلام مجید میرزایی رئیس مرکز امورقرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: چهلمین دوره سراسری قرآن کریم مرحله استانی، به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه(18 و 19 مرداد) در محل مجتمع بعثت روبروی ترمینال شهید کاویانی برگزار می شود.

وی افزود: بیش از 5 هزار نفر در مرحله شهرستانی در 11 رشته با هم به رقابت پرداختند و در نهایت 285 نفر به مرحله استانی راه یافتند.

رئیس مرکز امورقرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، اظهار کرد: این مسابقات در رشته های حفظ (5 جزء،10جزء ، 20جزء و حفظ کل)، قرائت(تحقیق و ترتیل)، اذان، دعاخوانی، مسابقات معارف( تفسیر، حفظ موضوعی و حفظ احادیث) برگزار می شود.

حجت الاسلام میرزایی، با بیان اینکه مسابقات معارف به صورت کتبی برگزار می شود، ابراز کرد: در مرحله استانی 163 نفر در بخش خواهران و 122 نفر در بخش برادران برای کسب عناوین برتر با هم به رقابت می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات روز شنبه(21 مرداد) در مراسمی با حضور مسئولان، جامعه قرآنی و عموم مردم با تجلیل از نفرات برتر و اعلام اسامی نمایندگان استان در مسابقات کشوری به کار خود پایان می دهد.

رئیس مرکز امورقرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، در ادامه با بیان اینکه تمامی رشته ها غیر از رشته حفظ 5 جزء مرحله کشوری دارند، گفت: ملاک انتخاب برگزیدگان در رشته های مختلف کسب حد نصاب امتیاز لازم است به همین دلیل ممکن است در یک رشته 4 برگزیده داشته باشیم و در برخی از رشته ها در صورت عدم احراز حد نصاب برگزیده نداشته باشیم.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.