در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
يكشنبه 29 مهر 1397
10 صفر 1440 / 2018 October 21
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

حجت‌الاسلام مجید میرزایی، معاون فرهنگی – اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در این رابطه به ایکنا، گفت: ثبت‌نام چهلمین دوره مسابقات قرآن‌کریم مرحله شهرستانی از اویل اسفندماه در کرمانشاه آغاز شد و تا پایان فروردین‌ماه ۹۶ ادامه دارد.
وی افزود: اطلاع‌رسانی مورد نیاز در سطح شهر، ادارات و مؤسسات قرآنی در این رابطه انجام شده است.
حجت‌الاسلام میرزایی تصریح کرد: این مسابقات در ۸ رشته اذان، دعاخوانی، ترتیل، قرائت، حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن‌کریم برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در این مسابقات تنها می‌توانند در یکی از این رشته‌ها شرکت کنند.
معاون فرهنگی – اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این مسابقه همراه با جشنواره هنرهای تنغیمی اسلامی است، اظهار کرد: در دستورالعمل شیوه‌نامه اجرایی مسابقات«قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، رشته‌های معارفی حفظ موضوعی قرآن، حفظ و معارف احادیث، تفسیر قرآن‌کریم، رشته‌های جشنواره دعاخوانی(همسرایی و همخوانی قرآن‌کریم، اذان، مقطع‌خوانی گروهی قرآن‌کریم و همسرایی دو یا چند زبانه)، آثار کوتاه رسانه‌ای و انشاء» تشریح شده است.
وی با اشاره به تقویم زمانی این مسابقات اظهار کرد: مرحله شهرستانی این مسابقات در بازه زمانی ۲۰ فروردین‌ماه تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و مرحله استانی نیز ۱۰ تیرماه آغاز و به مرور تا ۱۲ مردادماه پایان می‌یابد.
یادآور می‌شود، علاقمندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند از طریق سایت رسمی مسابقات www.quraniran.ir و یا با مراجعه به ادارات اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه ثبت‌نام کنند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.