در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 26 مهر 1397
7 صفر 1440 / 2018 October 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

گذری بر مهم‌ترین رویدادهای قرآنی سال ۹۵ در استان کرمانشاه و کارنامه قرآنی این سال، رخ‌دادهای بسیاری را شامل می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها حضور چهره‌های قرآنی استان در مسابقات بزرگ قرآنی و بازماندن آن‌ها از کسب مقام بود، شاید یکی از اتفاقاتی که باید در سال ۹۵ در استان رخ می‌داد کسب مقام چهره‌های قرآنی راه یافته به مسابقات و رویدادهای بزرگ قرآنی کشور بود و متأسفانه این اتفاق حاصل نشد، یکی از مهم‌ترین آن‌ها سی و نهمین دوره مسابقات قرآنی بود.
تحقق نیافتن بودجه‌های قرآنی استان از دیگر رخدادهای سال ۹۵ بود که این امر مشکلات فراوانی در حوزه مؤسسات قرآنی استان به وجود آورد.
حجت‌الاسلام رهبر محمدی، رئیس اداره امور قرآنی استان کرمانشاه در این خصوص به ایکنا گفت: مهم‌ترین بحث درخصوص بودجه‌های تحقق نیافته قرآنی حمایت از مؤسسات قرآن از طریق بودجه شورای توسعه قرآن بود که محقق نشد.
وی افزود: پیگیر استفاده از ظرفیت‌ نهادها و دستگاه‌های فرهنگی برای کمک به مؤسسات هستیم.
گذری بر محافل قرآنی استان کرمانشاه در سال ۹۵
محافل قرآنی استان نیز در سال گذشته آنگونه که باید پررونق نبود که امیدوار بر رونق این محافل در سال ۹۶ در کرمانشاه هستیم.
در سال ۹۵ برطبق روال مسابقات قرآنی که همزمان در کشور برگزار می‌شود در این استان نیز برگزار شد.
یکی از رخ‌دادهایی که جلب توجه می‌کند حضور دانش‌آموزان کرمانشاهی در سی و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن در رده دانش‌آموزی«مردادماه ۹۵ در استان همدان» بود که به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب بسیاری از استعدادهای درخشان قرآنی در این رده ریزش کردند.
دراین خصوص حمزه کرم‌پور، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به ایکنا گفت: مشکل در این بخش عدم تحقق بودجه است که منجر به عدم برنامه‌ریزی صحیح در این حوزه شد.
درپایان، اگر بخواهیم به کارنامه قرآنی استان کرمانشاه در سال ۹۵ نمره‌ای را اختصاص دهیم شاید مرز حد نصاب قبولی باشد اما در کنار کاستی‌ها، کارهای بسیاری صورت گرفته است، که در این مجال به کاستی‌هایی اشاره کردیم که شاید در سال جدید نیز تکرار شود و این را تلنگری می‌دانیم تا برنامه‌ریزی صورت گیرد تا دوباره تکراری بر مکررات نباشد به این امید که سال ۹۶ سالی پربار برای جامعه قرآنی کشور به ویژه استان کرمانشاه باشد.

منبع: ایکنا

آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 فروردين 1396 ساعت 08:34

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.