در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 26 مهر 1397
7 صفر 1440 / 2018 October 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

دومین جلسه تفسیر کاربردی قرآن کریم با موضوع پیام ها و جلوه های آیات قرآن کریم در عرصه تربیت و فرهنگ ویژه کادر و مربیان قرارگاه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه: دومین جلسه تفسیر کاربردی قرآن کریم با موضوع پیام ها و جلوه های آیات قرآن کریم در عرصه تربیت و فرهنگ ویژه کادر و مربیان قرارگاه ها با حضور حجت الاسلام محرابی از اساتید حوزه علمیه قم برگزار شد.

حجت الاسلام محرابی مقصد و هدف نهایی از نزول قران کریم را زندگی با قرآن خواند با بیان اینکه  قرآن را در درون زندگی خود وارد کنیم.

ایشان قرآن را دارای مرتبه خواند که مرتبه عالی و حقیقت اصلی آن در نزد خدواند متعال و مرتبه متوسط آن در شب قدر و نزد پیامبر و مرتبه پایین آن به صورت تدریجی و در طی 23 سال در پی حوادث و به صورت الفاظ نازل شده است.

وی با بیان اینکه چهره ای زیبای قرآن باطن آن است و آن را به محرم خود نشان می دهد به شرایط محرم پرداختند که باید دارای طهارت باشد، که آن را سه مرحله ی طهارت ظاهری، طهارت روانی و طهارت اخلاقی و معنوی خواند که طهارت ظاهری وضو و غسل است، طهارت روانی مسئله آرامش و پاکی از گناه و خروج از اسارت دنیا را بعد معنوی طهارت را تشکیل می دهد.

حجت الاسلام محرابی در ادامه به پیام های که آیات قرآن برای عرصه های مختلف زندگی دارند پرداختند و این پیام ها را به صورت صریح، اشاره ای، لطیفه ای و ظاهری عنوان کردند

ایشان در ادامه با اشاره به سوره حمد آن را عصاره قرآن خواند که دارای پیام های اشارهای و لطیفه ای زیادی است.

وی در ادامه مباحث مطرح شده در جلسه گذشته به تشریح پیام های بسم الله الرحمن الرحیم پرداختند و پیام مهم آن را در آغاز کارها و مهمتر از آن در زمان تصمیمات عنوان کردند؛ زیرا که تصمیمات نطفه کار است و اگر با یاد خدا نباشد شیطان در آن دخالت می کند و در اصل کار که تصمیم است با مشکل روبه رو می شویم.

 حجت الاسلام محرابی در ادامه با بیان اینکه قرآن دارای ظاهر و باطن است و بسم الله الرحمن الرحیم بر زبان آوردن ظاهر آن و یاد خدا باطن می باشد در انجام امور هر دو را لازم دانستند.

آخرین ویرایش در سه شنبه, 24 اسفند 1395 ساعت 09:01

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.