در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 30 مهر 1397
11 صفر 1440 / 2018 October 22
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

حجت الاسلام محرابی در اولین جلسه تفسیر کاربردی گفت: تاکنون در خصوص مباحث نظری تفاسیر زیادی نوشته شده است و اکنون در دوران ما نیاز است که به تفسیر عملی پرداخته شود.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه: اولین جلسه تفسیر کاربردی قرآن کریم در حوزه تربیت با حضور حجت الاسلام والمسلمین محرابی ویژه مربیان و کادر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمانشاه در محل سالن جلسات این اتحادیه برگزار شد.

علی صفدری مسئول اتحادیه استان با اشاره به برگزاری اولین جلسه تفسیر با حضور حجت الاسلام والمسلمین محرابی از اساتید حوزه تربیت از برگزاری این جلسات به صورت دو هفته یکبار خبر داد.

در ادامه حجت الاسلام محرابی به ارائه مقدماتی در باب ماهیت مباحث در این جلسه تفسیر پرداخت و نمونه های از تفاسیر موجود را معرفی کرد. وی گفت: تاکنون در خصوص مباحث نظری تفاسیر زیادی نوشته شده است و اکنون در دوران ما نیاز است که به تفسیر عملی پرداخته شود. لذا ما در این جلسات موضوع خود را تفسیر کاربردی قرآن کریم در حوزه تربیت قرار داده ایم.

حجت الاسلام  محرابی دین اسلام را دین معرفت و محبت خواند و محور به سمت خدا را عقل و معرفت دانست و افزود: قرآن  ازدیدگاه خداوند متعال شفا است و ارتباط با آن تمام مشکلات را  برای انسان مرتفع می سازد

حجت الاسلام محرابی راه ارتباط با قرآن را  تلاوت،معنا، انس و تعمق و تدبر و عمل به آن در زندگی خواند و  گفت:برای ارتباط با قرآن سه نوع طهارت لازم است :طهارت جسمی، طهارت روان که شامل آرامش و تمرکز دل و تشویش در آن نباشد و سوم طهارت روح است.

در ادامه جلسه نکاتی در مورد تفسیر آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» مطرح شد.

 

آخرین ویرایش در پنج شنبه, 05 اسفند 1395 ساعت 13:32

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.