در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 27 آذر 1397
9 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سرهنگ مجتبی بیاتی در پنجمین جلسه ستاد کنگره شهدا، راهیان نور و ستاد اربعین دانشجویی که در دانشگاه رازی برگزار شد با بیان اینکه برنامه راهیان‌نور، کنگره شهدا و کنگره اربعین تقویت‌کننده مبنای فکری، اعتقادی و ارزشی دانشجویان است، اظهار داشت: برای مقابله در برابر توطئه و هجمه‌های دشمنان و استکبار جهانی باید مبنای فکری و اعتقادی دانشجویان را تقویت و قدرت ایمان را در وجود آنان شعله‌ور کرد.

وی گفت: باید در جهت تقویت معارف اسلامی و عقاید دانشجویان تلاش کرد زیرا امروز ابزار دشمن تغییر یافته و با نشر فساد و ایجاد شبهه‌پراکنی در افکار دانشجویان در فکر ایجاد راهی برای به گمراهی و تباهی کشیدن آنان است.

بیاتی عنوان کرد: دشمن قصد دارد با هدف قرار دادن اعتقادات و ارزش‌های دانشجویان اهداف شوم خود را در کشور پیاده کند که باید با مطالعه، شناخت و بهره‌مندی از آثار ولایت در جامعه در برابر تهدیدهای استکبار جهانی ایستادگی کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: فعالیت و رسالت در زمینه راهیان‌نور موجب هدایت و راهنمایی دانشجویان می‌شود زیرا با برگزاری اردوهای راهیان‌نور، کنگره شهدا و ستاد اربعین دوران هشت سال دفاع مقدس، رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان جنگ تحمیلی برای جوانان به ویژه دانشجویان تبیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای اردوهای راهیان‌نور موجب افزایش روح معنویت در دانشجویان می‌شود افزود: با توجه به اینکه اردوهای راهیان‌نور و بازدید از مناطق عملیاتی جنوب و غرب تأثیر بسزایی در روحیه دانشجویان دارد باید تلاش شود این مسیر معنوی و فرهنگی از سوی مسئولان تداوم یافته و تقویت شود.

مسئول دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان کرمانشاه نیز در این نشست با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها زیاد شده است، اظهار داشت: باید برنامه‌سازی و کنترل این فضا در اختیار مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام خسرو زال‌پور با تأکید به اینکه شبکه‌های اجتماعی فکر و ذهن همه دانشجویان را تحت تأثیر قرار داده است، افزود: وظیفه مسئولان فرهنگی و فرهیختگان این است که برای کنترل این فضا برنامه‌ریزی کنند.

وی گفت: اساتید دانشگاه وظیفه مهمی در عرصه فرهنگ دارند، بنابراین باید ترفندهای دشمن که از طریق فضای مجازی وارد شده‌اند و آنجا را مقر خود کرده‌اند بشناسند و با بینش و آگاهی جامعه را از گزند این تهدیدات و هجوم نرم مصون دارند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.