در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 30 مهر 1397
11 صفر 1440 / 2018 October 22
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

در حاشیه دوره مطالعاتی شهید علیخانی ضمن رونمایی از اولین داستان باموضوع ولایت فقیه ، خبر انتشار این اثر با عنوان «سکاندار» اعلام گردید.

در دوره مطالعاتی شهید حسین علیخانی که در دهه ولایت برگزار گردید طی مراسمی با حضور بهروز همتی رئیس بنیاد غدیر رونمایی از فهرست اولین داستان با موضوع ولایت فقیه با عنوان «سکاندار» در استان صورت گرفت و اعلام گردید که این کتاب به زودی چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

در این اثر به طور مستقیم 18 نفر از دغدغه مندان حوزه ولایت فقیه و فعالین گفتمان انقلاب اسلامی با همکاری گروه مطالعاتی بنیان مرصوص به مطالعه کتب مختلف در این زمینه پرداختند به این صورت که پس از مطالعه ی هر کتاب ، موضوعات مختلفی که به صورت کاربردی در هر کتاب بحث شده در دو بخش  مطالب ویژه و ضروری دسته بندی  شده و جهت گزینش مباحث نهایی به شورای ارزیابی تحویل داده شدند . شورای ارزیابی نیز طی چندین جلسه به بررسی مباحث انتخابی از کتب مختلف پرداخته و نهایتا مطالب منتخب  را در قالب یک مجموعه جامع و منسجم گردآوری نمودند. پس از آن در طرح مطالعاتی شهید علیخانی مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت و در پایان این طرح مطالعاتی از عناوین فهرست کتاب رونمایی صورت گرفت . در ضمن ادبیات این اثر ادبیات داستانی است که در این داستان با شخصیت دانشجویی مواجه هستیم که شبهات  زیادی در مورد ولایت در  ذهن دارد به صورت اتفاقی با استادی آشنا می شود که سوالات ذهنی اش را پاسخ می دهد .

در این جلسه ابراز امیدواری گردید که پس از ویرایش نهایی در آینده نزدیک این اثر چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

آخرین ویرایش در یکشنبه, 04 مهر 1395 ساعت 12:59

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.