در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 23 مهر 1397
4 صفر 1440 / 2018 October 15
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

حجت الاسلام محمد محرابی از آغاز مباحث انسان شناسی قرآنی در کانال تلگرامی راه روشنایی خبر داد

وی در یادداشت خود ضمن تشکر از عنایت و همدلی ها و نظرات مخاطبان از پایان مباحث قبلی در کانال تلگرامی راه روشنایی خبر داد و گفت: همان طور که مستحضرید، 18 درس آفرینش برای خوش بختی تقدیم حضور مبارکتان گردید. این 18 درس، از مهم ترین اصول موفقیت و خوش بختی هستند که با الهام از آفرینش الهی عرضه گردید. درس های آفرینش برای موفقیت و خوش بختی، فراتر از این 18 اصل بوده و انشاالله در فرصت مناسب دیگری، مجددا اصول و درس های دیگری از آفرینش را عرضه ی محضرتان خواهیم کرد.

وی در این خصوص ادامه داد:  مناسب دیده شد که در این مرحله، به همین درس ها و اصولی که در 54 جلسه عرضه گردید اکتفا شود؛ زیرا اولا اصل "تنوع و گوناگونی" لحاظ شده باشد و از یکنواختی و عادتی شدن مطالب جلوگیری شود و ثانیا فرصتی برای توجه قوی تر و عملی تر به درس ها و اصولی که می توانند زندگی ما را به صورت جدی به سطح و افق بالاتری ارتقا دهند فراهم گردد. و ثالثا با عرضه ی "مباحث انسان شناختی از منظر قرآن"، از نگاهی ژرف تر به خود و کتاب آسمانی و معجزه ی جاوید خداوند بهره مند گردیم. این مباحث در واقع، پایه های شناختی برای خوش بختی و دینداری و موفقیت در زندگی است.

حجت الاسلام محرابی در خصوص مباحث جدید کانال راه روشنایی گفت: نکته ها و اصول انسان شناختی" که از این پس تقدیم می شود، علاوه بر آن که نگاهی نسبتا جامع و عمیق از انسان را با منظر قرآنی عرضه می دارد، به طور ضمنی، دو کار دیگر را انجام می دهد:

اول آن که خطا زدایی از شناخت انسان در این حوزه می نماید و دوم این که به سوالات یا شبهاتی که در این زمینه وجود دارد پاسخ می دهد(به طور غیر مستقیم)

گفتنی است کانال "راه روشنایی" مباحث معرفتی- معنوی را در سطوح مختلفی عرضه خواهد نمود و تلاش می نماید تا راه رسیدن به خوش بختی در دنیا و سعادت در آخرت را که همان "راه روشنایی" است در ساده ترین و قابل دسترس ترین صورت تقدیم حضورتان نماید.

علاقمندان می توانند از طریق این لینک برای عضویت در کانال اقدام نمایند.

http://Telegram.me/raheroshanai

 

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 28 تیر 1395 ساعت 08:47

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.