در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

 حجت‌الاسلام جواد افشار در همایش کارگاه زنان و خانواده با عنوان «بالا رفتن سن ازدواج و پیامد‌های آن» با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، اظهار داشت: خدا از جنس خودمان موجودی خلق کرد تا با هم به آرامش برسیم.

 وی آرامش را مقدمه تمام پیشرفت‌های بشر عنوان کرد و گفت: جوان‌هایی که به سن ازدواج می‌رسند یا از زمان ازدواج آن‌ها می‌گذرد دچار آشفتگی می‌شوند به خصوص در خانم‌ها این احساسات بیشتر بروز می‌کند.

 رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: بعضی‌ها هدف از ازدواج را کامل شدن می‌دانند، اما این یک شعار است براساس آیات قرآن ازدواج برای رسیدن به آرامش با جنس مخالف است.

 استاد احکام و اخلاق، حوزه و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این همایش، اظهار داشت: زن و مردی که دیر ازدواج می‌کنند دچار وسواس می‌شوند، به‌ندرت تن به ازدواج می‌دهند.

 زهرا جانجانی مباحث معیار ازدواج را آرامش دانست و گفت: در سال 1365 سن ازدواج برای آقایان 25 سال برای خانم‌ها 21 سال اعلام شد، اما سال گذشته سن ازدواج 30 سالگی برای آقایان و 29 سالگی برای خانم‌ها اتفاق افتاد.

 وی به بررسی علل بالا رفتن سن ازدواج پرداخت و ادامه داد: براساس آمار عدم پوشش خانم‌ها، مسائل اقتصادی و نبود مسکن از علل بالارفتن سن ازدواج است و عده‌ای نیز درس خواندن را برای ازدواج بهانه می‌کنند.

 این استاد اخلاق با اشاره به بالا رفتن توقعات جوانان برای شروع زندگی مشترک، تصریح کرد: در گذشته زوجین با خانواده‌ها زندگی می‌کردند و با کنار گذاشتن تجملات و اقتصادی ضعیف، زندگی آسانی را داشتند

منبع: فارس

 

 

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 آذر 1395 ساعت 12:22

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.