در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 23 مهر 1397
4 صفر 1440 / 2018 October 15
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان درس اخلاق جمعه 23تیرماه با حضور حضرت آیت الله محمدی عراقی ، جمعی از طلاب و فعالان فرهنگی کرمانشاه با سخنرانی حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در مسجد حاج شهبازخان برگزار شد.

آیت الله علما با تاکید به آثار ذکر گفت: ذکر برای روح همانند خون برای جسم است که بدن را تنظیم می کند و آن را را بکار میگیرد.

ایشان با اشاره به اینکه گرفتاری های ما در قبال غفلت و هر رفع گرفتاری در قبال توجه ما به خداست افزود: ریشه لغوی انسان از نیسان به معنای غفلت و فراموشی می آید ، که شیطان در زمان فراموشی یاد خدا به سراغ انسان خواهد آمد که اگر همیشه با توجه ذکر بگوییم این غفلت پیش نمی آید که شیطان به سراغمان بیاید.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) در مورد بجا آوردن حق تقوا گفت: اطاعت از خدا و عدم سرپیچی از دستوراتش بجا آوردن حق تقواست.

آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در پایان این جلسه اخلاق یادآور شد: هر عملی عکس العملی دارد و چه خوب است رفاقت با خدا که خدا هم در عکس العمل کار ما با ما دوستی می کند.

لازم به ذکر است این جلسه درس اخلاق جمعه 23 تیر بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد حاج شهبازخان کرمانشاه برگزار شد.

آخرین ویرایش در شنبه, 24 تیر 1396 ساعت 09:46

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.