در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 30 مهر 1397
11 صفر 1440 / 2018 October 22
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

حجت الاسلام مهدی محمدی فر در گفت و گو با خبرنگار کربلائیان از برگزاری کارگاه تخصصی رابطین فرهنگی در استان کرمانشاه خبر داد و عنوان داشت: در راستای ترویج و تبلیغ فرامین الهی فعالان و رابطین فرهنگی با آموزه های دین مبین اسلام به صورت اکمل آشنا می شوند.

معاون تبلیغ حوزه علمیه استان کرمانشاه با اشاره به مناطق و روستاهای فاقد روحانی ابراز داشت: متأسفانه مناطق دور افتاده در استان از وجود روحانیت و مبلغان دین اسلام محروم بوده لذا در راستای رفع این مشکل رابطین فرهنگی در دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه آموزش رابطین و تبلیغ فعالان فرهنگی از سنوات پیش در حال انجام است تصریح کرد: امید است با برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی رابطین فرهنگی، این برنامه با انسجام و بهصورت دقیق تر برگزار شود.

حجت الاسلام محمدی فر تعداد مبلغان و رابطین فرهنگی را 200 نفر دانست و خاطر نشان کرد: 200 رابط فرهنگی در استان کرمانشاه مشغول به ترویج دین می باشند اما در کارگاه آموزشی، مدرسه امام خمینی (ره) پذیرای 120 رابط فرهنگی است.

وی با اشاره به فعالیت روحانیون طرح هجرت در روستاها و مناطق دور افتاده ابراز داشت: روحانیون طرح هجرت رابطین و فعالان فرهنگی را در روستاهای فاقد روحانی شناسایی کرده و مصاحبه و گزینش توسط معاونان تبلیغ مدارس علمیه شهرستان ها انجام شده و در نهایت در دوره های آموزشی شرکت می کنند.

معاون تبلیغ حوزه علمیه استان کرمانشاه بیان داشت: رابطین فرهنگی در دورهای آموزشی با مسائلی همچون تجوید، آشنایی با مفاهیم قرآن، احکام و موارد دیگر آشنا خواهند شد.

حجت الاسلام محمدی فر در پایان گفت: جلسات ماهیانه با حضور معاونان تبلیغ و رابطین فرهنگی در راستای برطرف کردن و شبهات آن ها در مدارس علمیه برگزار خواهد شد تا رابطین فرهنگی در راستای تبلیغ بیشتر و ترغیب مردم به دین مبین اسلام آماده شوند.

 

آخرین ویرایش در شنبه, 10 بهمن 1394 ساعت 00:37

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.