در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 23 مهر 1397
4 صفر 1440 / 2018 October 15
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

 گروهی از طلاب جهادگر و مبلغ در اقدامی خودجوش با اجرای طرحی ابتکاری، کتاب هایی با موضوعات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را بین جوانان روستاهای بخش سرفیروزآباد کرمانشاه توزیع می کنند.

گروهی از طلاب با اجرای طرحی ابتکاری و خودجوش به صورت مداوم با خودروهای شخصی خود به روستاهای اطراف بخش سرفیروزآباد مراجعه و کتاب هایی با موضوعات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را در بین جوانان توزیع می کنند.

حجت الاسلام علیرضا حبیبی رابط این گروه در خصوص این طرح اظهار داشت: از سال 89 برنامه های فرهنگی و تبلیغی را در بخش سرفیروزآباد انجام می دهیم. این طرح در ابتدا به دو روستا محدود بود تا اینکه در اواخر مرداد همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) به صورت گسترده تر کار توزیع کتاب دنبال شد، به صورتی که در حال حاضر به 26 روستا از توابع بخش سرفیروزآباد خدمت رسانی انجام می شود.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر 190 نفر عضو کتابخوان داریم و 3 روحانی با کمک خانواده هایشان که در یکی از روستا های اطراف ساکن شده اند، تنها با نیت ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و ترویج آموزه های دینی، خود را وقف اجرای این طرح کرده و کار امانت و جمع آوری کتب در روستا های مذکور را انجام می دهند.

حبیبی در ادامه با اشاره به نحوه تهیه منابع مورد نیاز این طرح اضافه کرد: کتاب های مورد نیاز ما از طریق مؤسسات حامی در قم تهیه می شود. لذا جهت هزینه های حمل و نقل، نگهداری و دیگر موارد نیازمند همکاری دستگاه های مرتبط هستیم.

وی در پایان ضمن توجه و تأکید بر اهمیت و ضرورت توسعه کتابخوانی در مناطق محروم افزود: ما برای گسترش این طرح از بعد تعداد مخاطبین و تنوع برنامه ها نیازمند منابع هستیم که عنوان های بیشتری را پوشش دهد و نیز مشکلات حمل و نقل و خسارت کتاب ها را نداشته باشد.

علیرضا شایق مدیرکل کتابخانه های عمومی نیز ضمن بازدید از این طرح از نزدیک با نحوه اجرا، توزیع کتاب ها و ارتباط با مخاطبین آشنا و مقرر شد تا مساعدت هایی در خصوص تأمین منابع از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی انجام شود.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 آذر 1394 ساعت 14:36

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.