در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 30 مهر 1397
11 صفر 1440 / 2018 October 22
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

حجت الاسلام محمد تقی صرفی پور استاد دانشگاه و حوزه علمیه استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار کربلائیان، عنوان داشت: یکی از مسائل بسیار مهم که در سعادت یا انحراف انسان نقش دارد مسأله انتخاب است.

مدیر سابق حوزه علمیه امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در ادامه افزود: در میان موجوداتی که خداوند متعال خلق کرده است فقط انسان است که حق انتخاب دارد و بقیه حق انتخاب ندارند.

وی خاطر نشان کرد: خداوند حکیم به انسان اختیار داده تا راه درست یا نادرست را برگزیند، اولین انسان حضرت آدم (ع) بود که سر دوراهی خوردن از درخت ممنوعه یا نخوردن و اطاعت خدا قرار گرفت و با انتخاب اشتباه از نعمت های فراوانی محروم شد و از بهشت اخراج گردید.

استاد دانشگاه بیان داشت: همچنین قابیل پسر آدم نیز انتخابی اشتباه کرد و خسرالدنیا و الاخره شد لذا مسأله انتخاب مسأله مهمی است، انسان می تواند با این حقی که خداوند در اختیار ما قرار داده، هنگامی که بر سر دوراهی قرار گرفت گزینه های درست را انتخاب کند و سرنوشت خوبی را برای خود رقم زند.

استاد حوزه علمیه با بیان نمونه ای از انتخاب ابراز کرد: هنگامی که فردی دوران تحصیلی دبیرستان را به اتمام رساند بر سردوراهی قرار می گیرد که آیا ادامه تحصیل را در دانشگاه شروع کند یا دنبال انتخاب شغل باشد؟ لذا باید انتخاب درستی داشته باشد تا سرنوشتش به خوبی رقم بخورد، انتخاب همسر و یا حتی دوست نیز نمونه هایی از مسأله انتخاب است که نسبت به آن ها و انتخاب درست باید اهتمام ویژه ای داشته باشد.

حجت الاسلام صرفی پور عنوان داشت: مسأله حق و باطل نیز از عواملی است که انسان نسبت به انتخاب درست در این موضوع باید هوشیار باشد در غیراینصورت دنیا و آخرت خود را از دست خواهد داد.

وی امر انتخابات را بسیار مهم دانست و بیان داشت: انسان در انتخاب افراد اصلح باید با دقت عمل کند و این مهم سبب می شود که به کشورش خدمت کند، باید رییس جمهور، خبرگان شایسته، شوراهای متعهد و نمایندگان متخصص انتخاب کند در اینصورت است که کشور رشد خواهد کرد و موانع و آسیب ها برطرف می شود.

استاد حوزه علمیه در پایان گفت: انتخاب درست آثار مهمی برای فرد و جامعه به همراه دارد و انتخاب نادرست نیز آثار زیان باری برای انسان و جامعه درپی خواهد داشت.

آخرین ویرایش در جمعه, 13 آذر 1394 ساعت 17:15

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.