در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
دوشنبه 30 مهر 1397
11 صفر 1440 / 2018 October 22
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

حجت الاسلام سید محمد باقر حسینی اراکی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار کربلائیان باحضور در اردوگاه توحید و با اشاره به برگزاری نمایش «فصل شیدایی» در استان کرمانشاه عنوان داشت: نمایش فصل شیدایی کار فرهنگی بسیار عظیمی در راستای جذب جوانان با حضور خانواده ها در پیاده کردن قصص قرآن از حضرت آدم تا خاتم است که می تواند بسیار تأثیر گذار باشد.

وی با تشریح بخش های این نمایش اظهار داشت: در نمایش فصل شیدایی آموزه های بصیرتی، روضه خوانی، دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و موارد دیگر را در قالب تصویر و نمایش به سمع و نظر مردم ولایتمدار کرمانشاه می رسانند.

حجت الاسلام حسینی اراکی تصریح کرد: کارها هنگامی که سمعی و بصری باشند و ارتباط چهره به چهره ای صورت گیرد بیشتر بر جامعه تأثیر گذار است، استقبال عظیم مردم از نمایش فصل شیدایی نشان دهنده این مهم است.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه کرمانشاه به برپایی غرفه های مختلف فرهنگی اشاره کرد و ابراز کرد: تأثیر برپایی غرفه های فرهنگی در فضای معنوی اردوگاه توحید در راستای جذب خانواده ها به سمت مسائل فرهنگی، نسبت به برپایی غرفه ها در سطح شهر دو چندان است.

این مسؤول بیان داشت: این نمایش یک فرصت طلایی است که بتوانیم اهداف فرهنگی و دغدغه های رهبر معظم انقلاب را در این مکان بیان و اجرا کنیم و اگر در کنار این نمایش به تهدید ها و آسیب های ماهواره ها و شبکه های مجازی نیز گذری داشته باشیم و فرصت ها را از استفاده از فضای مجازی عنوان کنیم، می توانیم جوانان را در مسیر درست هدایت کنیم.

حجت الاسلام حسینی اراکی در ادامه افزود: استقبال و سیل جمعیت مردم از نمایش فصل شیدایی، نشان از شوق و اشتیاق آن ها به مسائل دینی و فرهنگی است لذا مسؤولیت ادارات و دستگاه های فرهنگی را سنگین تر می کند، پس در نتیجه باید با برنامه ریزی دقیق تر بتوانیم برنامه های فرهنگی را با توان بالاتر و گستردگی بیشتری در سطح استان انجام دهیم.

وی به ظرفیت بالای استان کرمانشاه در مسائل دینی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: واقفین خیراندیش، عالمان بزرگ، مقاومت مردم در عرصه جنگ و شهدایی که تقدیم انقلاب و اسلام شد نشان از اعتقاد مردم به سمت مسائل فرهنگی است البته گاهی کاستی ها و کمبودهایی، عده ای را بی حوصله می کند اما باید دقت نظر بیشتری داشته باشیم و قدر شناس مردم استان کرمانشاه باشیم، مردم این استان بسیار معتقد بوده لذا باید راه را به آن ها نشان داد.

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه کرمانشاه  در پایان گفت: اسلام همانطور که به فکر برنامه های دنیوی انسان ها است به عاقبت آن ها نیز اندیشیده و بهشت را به آن ها وعده داده است ، در برنامه های فرهنگی می توان جوانان را جذب کرد قطعأ نسل پس از انقلاب، سرمایه ها و حافظ نظام انقلاب اسلامی  و سربازان ولایت هستند، مسؤولان فرهنگی باید با دقت بیشتر و با توجه به دغدغه های رهبری تمام تلاش خود را برای جذب جوانان انجام دهند  و اخلاق اسلامی را در آن ها بارور کنند.

 

شعیب خنجری

آخرین ویرایش در سه شنبه, 03 شهریور 1394 ساعت 12:19

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.