در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، حجت‌الاسلام مهدی توسلی پیش ازظهر امروز در مراسم «طرح مهر تندرستی» با عنوان تجهیز کردن بیمارستان فارابی کرمانشاه، اوقاف را یک نماد اقتصادی معرفی کرد.

معاون فرهنگی ـ اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه اظهار داشت: سرمایه اوقاف توسط کمک‌های مردمی تامین می‌شود، لذا این سازمان با دیدگاه و رویکردی اقتصادی کارهای فرهنگی انجام می‌دهد.

وی یکی از برکات انقلاب را موقوفات دانست و گفت: در دوران پهلوی ملعون موقوفات فروخته می‌شد و ما در این انقلاب می‌خواهیم آن را برگردانیم.

توسلی با اشاره به پیگیری طرح مهر تندرستی توسط سازمان اوقاف، افزود: تامین دارو، درمان، تجهیز درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در قالب طرح مهر تندرستی در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه در کشور یک هزار و ۴۰۰ مرکز درمانی به صورت موقوفه‌ای وجود دارد، تصریح کرد: بیمارستان فارابی کرمانشاه با اختصاص ۲۵۰ میلیون تومان در قالب طرح مهر تندرستی سازمان اوقاف تجهیز شد.

این مسؤول یکی از برکات وقف را جاودانگی آن دانست و گفت: برای خرید دندان مصنوعی مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان از سوی سازمان اوقاف در دست عقد قرارداد است.

همتی مشاور عالی استاندار کرمانشاه نیز به رتبه خوب استان در کشور از لحاظ وقف و تعداد واقف اشاره و بیان کرد: وقف باید سمت و سو بگیرد، علاوه بر وقف برای مساجد باید وقف در اکثر امور باشد مثلا همین وقف برای بیمارستان‌ها، برای خدمت به قشر محروم جامعه و... کاری بسیار ارزشمند است.

رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه نیز در ادامه این مراسم، گفت: بیمارستان فارابی در سال ۱۳۴۷ تاسیس شد که هم‌اکنون با ۲۲۰ تخت فعال آماده ارائه خدمت به بیماران است.

جلال شاکری با بیان اینکه در تمام دنیا بیمارستان‌های روان‌پزشکی و سوختگی در خط فقر است، افزود: دولت آن‌چنان توانی در تجهیز این بیمارستان‌ها ندارد و جا دارد از واقفان، خیران و اوقاف در راستای ارائه کمک‌های فراوانی در راستای تجهیز بیمارستان فارابی تشکر و قدردانی کرد.

به گفته رئیس بیمارستان فارابی کرمانشاه، حدود ۱۰ سال است که در این بیمارستان روان‌پزشک آموزش داده می‌شود.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.