در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
جمعه 27 مهر 1397
8 صفر 1440 / 2018 October 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، حضرت آیت الله "مصطفی علما" در نشست امروز(چهارم بهمن) با مسوولان نظام پرستاری استان به مناسبت روز پرستار ، پرستاران را انسانهایی دلسوز و با عواطف  و احساسات بالای انسانی بر شمرد و از خدمات همه پرستاران در  درمان و خدمات رسانی به زلزله زدگان  استان کرمانشاه تقدیر کرد.

آیت‌الله علما خدمات پرستاران را ارزشمند خواند و گفت: پرستاران به صورت شبانه روزی در حال تلاش و خدمت رسانی به بیماران هستند و  این خدمات برای آنها حفظ خواهد شد و پاداش آن نزد خداوند محفوظ است.
 امام جمعه کرمانشاه سپس با تاکید بر اهمیت و جایگاه شغل پرستاری، اظهار کرد: در بیان اهمیت پرستاری همین بس که امیر المومنین (ع) فرموده اند از خصوصیات مومن واقعی این است که خود را به سختی و زحمت می اندازد تا دیگران در آسایش باشند و این خصلت به خوبی در جامعه  پرستاری دیده می شود.

 

 

وی افزود:  امام خمینی (ره) خطاب به پرستاران و پزشکان می فرمودند هنگامی که بیماری وارد بیمارستان یا هر مرکز درمانی می شود چشم امیدش اول به خداوند است و بعد به شماها که نشان دهنده ارزش بالا و نقش اساسی این افراد در جامعه است.

 

 

علی اکبر ویسی رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری کرمانشاه نیز در این نشست اظهار کرد: در استان کرمانشاه ۳۵۰۰ پرستار مشغول به خدمت هستند که ازین تعداد ۲۲۵۰ نفر دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری  هستند.

 

 

ویسی افزود: هم اکنون در دانشکده های پرستاری استان 600 دانشجو مشغول به تحصیل هستند و همچنین 33 نفر عضو هیات علمی و سه دانشیار در این دانشکده ها حضور دارند.

 

 

وی در ادامه با اشاره به زلزله اخیر اظهار کرد: پرستاران یکی از اصنافی بودند که در زمان زلزله عملکرد خوب و مثبتی را ارایه دادند و در کنار کادر پزشکی از همان لحظات اول از هیچ تلاش و خدمتی فروگذار نکردند.

 

 

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری کرمانشاه اشاره ای هم به به مشکلات و دغدغه های پرستاران داشت و افزود: متاسفانه شش ماه است که مطالبات پرستاران پرداخت نمی شود و بیمه ها به تعهدات خود عمل نمی کنند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.