در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
جمعه 27 مهر 1397
8 صفر 1440 / 2018 October 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

 

به گزارش کربلاییان، حجت الاسلام آیت‌الله عباسیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه بقعه احمدبن اسحاق شهرستان سرپلذهاب در جریان زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان خسارت جدی دید، گفت: کل سازه این بقعه دچار مشکل شده بود و هیچ راهی برای بازسازی آن وجود نداشت.

 
وی با اشاره به اینکه کار تخریب بقعه احمدبن اسحاق از حدود دو هفته پیش شروع شده، افزود: تاکنون 80 درصد کار تخریب این بنا به اتمام رسیده و مابقی نیز ظرف یکی دو هفته آینده به اتمام خواهد رسید.
 
عباسیان اعتبار مورد نیاز برای ساخت کامل این بقعه را شش میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: هنوز اعتبارات این پروژه تامین نشده و برای تخصیص اعتبارات از ستاد بحران استانداری درخواست مساعدت کرده‌ایم و به محض تخصیص اعتبار کار بازسازی بقعه آغاز خواهد شد.
 
عباسیان در ادامه با بیان اینکه آستان مبارک تعداد دیگری از امامزادگان و بقاع متبرکه استان کرمانشاه از جمله بقعه بابایادگار نیز در جریان زلزله خسارت دیده‌، گفت: همچنین به بیش از 196 مسجد مناطق زلزله‌زده خسارت وارد آمده است.
 
وی اضافه کرد: برای تعمیر و بازسازی بقاع متبرکه و امامزادگان و مساجد خسارت دیده استان به 66 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
 
عباسیان سپس با تاکید بر ضرورت بازسازی سریع بقعه احمد بن اسحق و دیگر بقاع خسارت دیده در جریان زلزله، افزود: بقاع متبرکه و امامزادگان از دیرباز مامن و ملجای مردم بوده که  برای رفع گرفتاری‌های خود به آنجا پناه می‌برند و این مهم ضرورت بازسازی و تعمیر بقاع متبرکه و مساجدی که در زلزله خسارت ‌دیده‌اند را بیشتر می‌کند.

 

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.