در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

دبیر کانون فرهنگی مهدی منتظر با اشاره به فعالیت های مجموعه ۳۱۳ یار موعود در استان کرمانشاه، گفت: این مجموعه ابتدا فعالیت خود را در مسجد چهارده معصوم کنجوری آغاز کرد و این طرح در سال 90طرح برگزیده ملی شناخته شد.

رضا فرخشاهی در گفتگویی با بیان این که رهبری امام عصر(عج) نیازمند آگاهی عموم مردم است، ادامه داد: تلاش این مجموعه نیز تحقق این امر است که بتواند با فعالیت های خود فرهنگ 313 یار موعود را در جامعه نهادینه کند تا همه با پیروی کردن از سبک زندگی امام عصر(عج) درجامعه برای آمدن امام  قدم بردارند.

به گفته دبیر کشوری 313 یار موعود، مقام معظم رهبری نیز بر کار تشکیلاتی در جامعه تاکید دارند و این جمله ایشان که برای عقب نماندن از عرصه جنگ نرم نیازمند نیروهای متخصص فرهنگی هستیم، راهکاری سازنده است و متاسفانه این امر در کشور کمتر مورد توجه بوده که نیازمند کسب معرفت است.

فرخشاهی تصریح کرد: فعالیت های این مجموعه به صورت مردمی است و به هیچ ارگان، نهاد و گروه خاصی تعلق ندارد و بیش از 31کمیته در این مجموعه اعم از کمیته های پشتیبانی، آموزشی، فرهنگی، فناوری وارتباطات، متخصص بازاریابی، متخصص حقوقی، و همچنین معاونت اقتصادی در حد برگزاری همایش، فعالیت دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این مجموعه اعضای خود را از بین مخاطبان فعال کارهای فرهنگی و شرکت کنندگان در دوره های همایش 313یارموعود انتخاب می کند، گفت: عوامل اجرایی در این مجموعه از سر خلوص نیت برای امام عصر(عج) خدمت می کنند، چرا که خدمت به صاحب زمان (عج) هم در دنیا و هم در آخرت پاداش دارد و امام مهدی(عج) تجلی قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) است.

وی بیان داشت: در این مجموعه برنامه های فرهنگی متعددی برگزار می شود که از جمله آن می توان به برپایی همایش سادات عظیم الشأن کرمانشاهی همزمان با شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) به عنوان یک اقدام راهبردی اشاره کرد که تجلی عشق و ارادت مردم به مادر سادات، حضرت زهرای مرضیه(سلام الله علیها) است.

 دبیر کشوری 313 یار موعود، توفیق میزبانی از کاروان خدام رضوی در قالب برنامه زیر سایه خورشید را از دیگر فعالیت های ارزنده این مجموعه برشمرد و گفت: برپایی نمایشگاه محصولات فرهنگی، راه اندازی کانال تلگرامی 313 یارموعود، شرکت عوامل اجرایی در کارهای فرهنگی همزمان با اربعین حسینی، برگزاری جلسات هم اندیشی،  در محضر خوبان که دیدار باعلمای گرانقدر استان است از دیگر اقدامات این مجموعه است.

فرخشاهی گفت: هدف مهم این مجموعه این است که هر فردی بتواند با استفاده از توان خود به امام عصر خدمت کند و خانواده مهدوی و  کودک مهدوی در جامعه تربیت شود و کاروان علامه سید محمد میبدی متعلق به این مجموعه است که در قالب پیاده روی اربعین وارد کربلا می شود.

آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 آبان 1395 ساعت 10:40

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.