در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
پنجشنبه 22 آذر 1397
4 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 13
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان ، این نشست با حضور جعفر همتی مشاور استاندار کرمانشاه و جانشین ستاد اربعین استان و جمعی از فعالان مردمی مجمع خدمتگزاران اربعین در مسجد معتضدی برگزار شد.
در ابتدای جلسه بهمن صحرایی رییس ستاد بازسازی عتبات استان افزود: در حال حاضر شاهد ساخت پروژه نیم‌ضریح مقام حضرت زینب (س) است که برای نصب در خیمه‌گاه باب القبله در کربلا آماده می‌شود.
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه بیان داشت: کارهای مقدماتی آن در مسجد جامع انجام شده و استادکاران قلم‌کار کارهای نهایی در مسجد معتضدی در حال انجام است.
صحرایی در ادامه به تشریح فعالیت های انجام شده در خصوص اربعین حسینی(ع) و برپایی مواکب در داخل و خارج از ایران پرداخت.
جانشین ستاد اربعین استان نیز در این مراسم افزود: در سالهای گذشته ما در صدد برپایی و ساماندهی ۱۱ موکب کرمانشاهی در نجف و کربلا با کمکهای مردمی و دولتی بودیم زیرا تمام زائرانی که از مرز مهران عبور می کنند بیشتر آنها یک شب را در استان ما مهمان بوده اند.
جعفر همتی با بیان اینکه سال گذشته چندین هزار نفر زائر اربعین در استان ما حمل و نقل، اسکان و تغذیه داده شد گفت: امسال به اذعان مسئولینی که به استان ما آمدند از این اقدامات راضی در سال گذشته بوده اند.
وی افزود: دستگاه های دولتی تمامی تلاش های خود را برای بازگشایی مرز خسروی به کار گرفته اند که ان شا الله شاهد بازگشایی این مرز جهت تسهیل دسترسی باشیم.
در این مراسم همچنین سید محمد جعفر امامیان دبیر جبهه فرهنگی انقلاب استان و بهروز همتی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به سخنرانی پرداخته و برخی از فعالان این عرصه مشکلات سال گذشته و راه کارهای پیشنهادی را ارائه و در قالب نشستی صمیمی به بحث و گفتگو پرداختند.


آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 مهر 1397 ساعت 12:31

رسانه

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.