در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
جمعه 23 آذر 1397
5 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 14
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان،  الهام نوراللهی، مدیر مرکز تخصصی تفسیرعلوم قرآنی حوزه علمیه خواهران طی سخنانی با اشاره به اصل حجاب و اهمیت آن در ادیان بزرگ الهی اظهار داشت: اصل حجاب،نماز و روزه، شاکله سه دین مهم و بزرگ الهی یعنی یهود،مسیحیت و اسلام است.

 

مدیر مرکز تخصصی تفسیر علوم قرآنی حوزه علمیه خواهران کرمانشاه با اشاره به اینکه کار حکومت دینی بستر سازی برای هدایت است تاکید کرد:بحث چگونگی اجرای حجاب در جامعه بحث مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد اما به هیچ وجه هیچ حکومتی و هیچ پیامبری در طول تاریخ موفق نشده اند که همه انسانها را خوب کرده و هدایت نمایند.

 

نوراللهی خاطرنشان کرد: در فضای دانشگاه باید دانشجو صاحب تحلیل باشد و تنها در مباحث علمی صاحب سخن نباشد ، دانشجو باید در حوزه های دینی و سیاسی مطالعه کند و حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

وی با تاکید بر لزوم داشتن مطالعه دانشجویان درباره مباحث سیاسی و اقتصادی جامعه افزود: دانشجو باید بتواند درباره مسائل سیاسی و اقتصادی صحبت کند لذا نگاه دانشجو باید توام با اعتماد به ذهن و اعتماد به تحقیق باشد اما قدرت تحلیل متکی بر مطالعه دانشجویان است و مباحثی که دانشجو مطرح می کند نباید احساسی باشد.

 

گفتنی است در ادامه جلسه چند تن از شرکت کنندگان که تا کنون از پوشش چادر بی بهره بودند تصمیم خود را جهت استفاده از حجاب کامل(یعنی حجاب)گرفتند.

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.