در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، بخشی از سخنان پندآموز آیت الله علوی بروجردی را در ذیل مشاهده می فرمایید:


یادم هست روزی به همراه چند نفر خدمت ایشان -آیت الله شیخ محمدتقی آملی(ره)- رسیده بودیم ایشان فرمودند: «نود سال عمر از خدا گرفته ام، از همان اول زحمت کشیده و جان کنده ام تا روح و نفس خودم را به گونه ای پرورش دهم که وقتی به من ناسزا می گویند، ناراحت نشوم؛ موفق نیز شدم یعنی اگر به من فحش دهند، هیچ احساس سوئی به ناسزا گوینده ندارم»؛ اما در طول این نود سال، با این همه مجاهدت نتوانستم نفسم را تربیت کنم که هنگام تعریف از من، خوشحال نشوم. هنوز هم بعد از نود سال، اگر کسی بالای منبر بگوید آملی عالم و باسواد است، در من تأثیر می گذارد سپس شروع به گریه کرد. ایشان به ما توصیه می کرد که هیچگاه از مسیر اهل بیت: خارج نشوید.

می خواهید سلوکی داشته باشید، نماز اول وقت بخوانید. گاهی این گونه تعبیر می کردند: وقتی کسی را صدا می زنند، معنا ندارد ده دفعه صدایش بزنند بعداً جواب بدهد. این آدم اگر حرف گوش کن باشد، همان ندای اولی را جواب می دهد. اگر به آخر وقت برسد، معلوم می شود اهمیت نمی دهد. اول وقت نماز بخوانید.

در نماز توجه داشته باشید کی هستید و کجا ایستاده اید و چه می گویید. گاهی می فرمودند: «شما ایستاده اید «ایاک نعبد» می گویید، بفهمید چه می گویید. اولاً به شما اجازه حضور داده اند که به خدا «ایاک نعبد» خطاب کنید در ثانی، شما خدا را عبادت می کنید و از او یاری می خواهید؛ اما در این فکر هستید که فلان شخص کمکت بکند. این شرک است.
.
در نماز توجه داشته باشید چه می گویید، عجله نکنید که زود سر از سجده بردارید؛ به ویژه در خلوت، سجده های طولانی داشته باشید». خیلی تأکید بر ترک محرمات داشتند.

آخرین ویرایش در شنبه, 14 مرداد 1396 ساعت 12:14

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.