در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
چهارشنبه 28 آذر 1397
10 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 19
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

به گزارش کربلاییان، ابوالحسن در سال 1334 متولد شد و به بركت حضور پدر و مادری با ایمان به شایستگی تربیت گردید .
او از همان دوران كودكی اهل نماز و عبادت بود و چون به دوران تحصیل دبیرستان وارد شد ؛ علیرغم وضعیت نامناسب تحصیلی و به دلیل برنامه ضد مذهبی عوامل رژیم پهلوی در دبیرستان ، مجبور به ترك تحصیل شده و در بازار مشغول فعالیت گردید .
او از همین طریق مقدار زیادی از رساله های حضرت امام خمینی رحمة ا... علیه را وارد كرمانشاه كرد و در بین علاقمندان ایشان پخش نمود . با شروع نهضت اسلامی فعالیت هایش را شدت بخشیده و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و برای حفاظت از شهر ، تعدادی از جوانان پرشور انقلابی را سازماندهی كرد . ابوالحسن پس از پیروزی انقلاب با دیگر دوستانش گروه ضربت را بنیانگذاری كرد و توانست از این طریق ضربات سختی را بر ضد انقلاب وارد كند و از فعالیت های آنان در شهر جلوگیری نماید . همچنین این گروه توانست كامیاران را از لوث وجود ضد انقلاب وابسته پاكسازی كرده و در شهرهای دیگر كردستان علیه ضد انقلاب وارد عمل شده و ضربات سختی را بر آنان وارد نماید . ایشان از اولین نفرات تشكیل دهنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در كرمانشاه بود و در این لباس نیز از خود رشادتهای فراوانی نشان داد و به همین دلیل بعنوان فرمانده عملیات سپاه كرمانشاه انتخاب شد . شهید یاری در جهاد علیه دشمنان خدا ، ترس و واهمه ای نداشت و در ادب سرآمد بود . او فرمانده ای بود كه نه تنها در شجاعت و شهامتش در میدان نبرد زبان زد بود ، بلكه اخلاق و معنویت گرایی و افتادگی اش او را محبوب قلوب دوستان و همرزمانش كرده بود . در حالی كه هنوز غائله ضد انقلاب به پایان نرسیده بود ، جنگ تحمیلی علیه ایران آغاز شد و این بار حضور او در كنار همرزمانش در مناطق عملیاتی و خط مقدم جبهه حماسه آفرید . او مصداق بارز این كلام حضرت علی علیه السلام درباره متقین بود كه فرمود : "دنیا به آنها رو كرده ، اما آنان خود از دنیا روی گردان هستند " . شهید ابوالحسن یاری لحظاتی قبل از شهادت دوستانش را مطلع كرده و به انها سفارش می كند كه اگر در حمله به شهادت رسید ، مبادا كه جسدش را برگردانند و با این كار تلفاتی داشته باشند . پس از آن با تعدادی از نیروهایش به منظور شناسایی مواضع دشمن وارد عمل می شود و به دلیل برخورد با مین و در حالی كه به سجده می افتد ، به شهادت می رسد . فرازی از وصیت نامه این شهید بزرگوار چنین است : " وقتی این وصیت نامه به دست شما می رسد كه من شهید شده ام و جان ناقابل خویش را فدای اسلام و امام كردم و امید دارم كه وارثان خون شهدا به اهداف آنها ارج نهاده و پیرو راه آنان باشند " .

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.