در عرصه فرهنگ به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم … هر چه می گذرد تجمع اصحاب حق را واجب تر و فوری تر احساس می کنم ... دستگاه‌های دولتی آغوش خود را به روی بچّه‌مسلمانها وجوانهای مؤمن و انقلابی وحزب اللّهی باز کنند ... مقام معظم رهبری
سه شنبه 27 آذر 1397
9 ربیع‌الثانی 1440 / 2018 December 18
به این مورد امتیاز دهید
(0 رای‌ها)

انگار قسمت بود كه از همان دوران كودكي درد و رنج را تجربه كند. دهم دی ماه سال 1331 در كرمانشاه به دنيا آمد. چندي نگذشت كه از محبت پدر محروم شد. نوجوان بود كه در كشتي و ورزش‌هاي رزمي از جمله جودو استعداد نشان داد. قد بلند و بدن ورزيده‌اش در همين دوران ساخته شد. 18 ساله بود كه براي كار به تهران رفت. چندي بعد به خدمت اعزام شد. بدن ورزيده و قد بلندش باعث شد كه تصميم بگيرند از او در ساواك استفاده كنند. از پادگان فرار كرد. چند بار دستگير شد. شكنجه‌اش كردند. بدنش پر از آثار سوختگي با سيگار بود. در اين ميان انقلابي نو پا در تهران شكل مي‌گرفت. احمدعلي با تعدادي از دوستانش به پادگان جي تهران حمله كردند، هدف‌های بعدي زندان اوين و گارد ستم‌شاهي بود. انقلاب كه به پيروزي رسيد احمدعلي به كرمانشاه برگشت و در كميته‌ي امداد مشغول كار شد. سپاه كه تشكيل شد به عضويت سپاه در آمد. در پاکسازی کردستان و پاوه به کمک شهید چمران شتافت. اواخر سال 59 ـ همان سالي كه جنگ شروع شد ـ ازدواج نمود. و پس از چند روز به جبهه رفت. چندي بعد خبر پدر شدنش را شنيد. همسرش خواهشي داشت. «اگر امکان دارد تا بعد از به دنيا آمدن فرزندشان به جبهه برنگردد». غير از اين خواسته، هر چه بود برآورده مي‌كرد. عاقبت در جبهه در دامنه بازی‌دراز و در مسير شيشه راه ـ يكي از روستاهای سرپل‌ذهاب در ورودي تنگه‌ي حاجيان ـ به همراه تعدادی از هم‌رزمانش به درجه رفيع شهادت رسيد و مرگ را در آغوش گرفت.

گزيده‌اي از وصيت‌نامه

برادرانم من فردا به قصد سركشي و كمك‌رساني به سومار مي‌روم با اشتیاق و با خواهش و تمنا بر اين امر خير قدم می گذارم شايد خداوند، امام و امت مسلمان از ما راضي و خشنود شوند.

برادران و خواهرانم به شماها توصيه مي‌كنم در راه خدا و خط امام كه همان خط اسلام است جدي عمل کنید. پيرو راستين امام خميني اين نور خدا باشيد.

به مادرم بگوئيد پسرت در راه خدا رفت و شهيد شد. مثل تمام خانواده شهيدان صبور باشيد به همگي توصيه مي‌كنم صبور باشيد و برايم گريه نكنيد.

چنانچه صاحب فرزندي شدم اگر دختر بود صديقه و اگر پسر بود نامش را روح‌الله بگذارید.

مادر اشك مريز پيش دشمن، شاد باش

اين بدان بر حجله گر مسرور خندان مي‌روم

مادرم سينه‌ام چون گشته آماج گلوله غم مخور

چون نماندم، من به ديدار شهيدان مي‌روم

شير پاكت را حلالم كن، مكن شيون به پا

مادرا تصميم من بر رفتن و هجرت بود

بر لقاي ايزدي آن رب منان مي‌روم                                           

شهید احمدعلی کردامیر  در تاریخ 22 دی ماه 1360 به شهادت رسید.

 

  تهیه کننده: موسسه فرهنگی وصال نور

آخرین ویرایش در شنبه, 04 ارديبهشت 1395 ساعت 08:43

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.